وقتی مروگرها SSD ها را به چالش می کشند

تنظیم firefox

در آدرس با مرورگر about:config را تایپ کنید و دکمه enter را بزنید تا پیغام زیر نمایش داده بشه و سپس دکمه تأیید رو می زنید:

1
از اینجا به بعد اخطار می دهد که باید بدانید دارید چی کار می کنید.
پس از تأیید پیغام وارد صفحه config فایرفکس می شوید.2
بخش config فایرفکس
در صفحه‌ای که باز میشه در بخش search صفحه متن زیر که یک پارامتر است را تایپ کنید تا تنها این گزینه را نشان بدهد:

browser.sessionstore.interval

3

در حالت پیش فرض مقدار ۱۵۰۰۰ نمایش داده شده است. بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه modify را انتخاب می کنید.

4

در کادری که ظاهر می‌شود بجای مقدار پیش فرض ۱۵۰۰۰ مقدار ۱۸۰۰۰۰۰ را وارد می کنید. توجه داشته باشید زمانی که شما در اینجا وارد می‌کنید به واحد میلی ثانیه است و هر ۱۰۰۰ میلی ثانیه مساوی ۱ ثانیه – در اینجا ۱۸۰۰۰۰۰ تبدیل به ۳۰ دقیقه خواهد شد.

5

مرورگر را بسته و مجدد باز می کنید.

توجه داشته باشید که تمام مرورگر های بر پایه Gecko نوشته شده‌اند این تنظیم را می‌توانند انجام بدهند.

جمع بندی

امدن تکنولوژی های جدید همیشه موارد نا هماهنگی های غیر قابل پیش بینی و خارج از انتظار را دارد و همواره رخ می دهد. مثال معروف ان ویندوز ویستا و ویندوز ۸ که مورد استقبال خیلی از کاربران قرار نگرفت. در این رابطه، این هنر اطلاع رسانی و  رفع کردن مشکل است تا جلوی رخداد این گونه مسائل را گرفته و امکان استفاده بدون دردسر را برای همه فراهم کند.

متاسفانه در صورتی که اپدیت ها به صورت برنامه ریزی و دوره ای انجام نشود  پرش های بزرگ در نرم افزارها، سخت تر و دردسر سازتر است و به این خاطر بهتر است کاربران به صورت برنامه ریزی و ارام ارام، اینگونه اپدیت ها را انجام بدهند. این مورد حتی در سازمان های بزرگ و شرکت ها هم وجود دارد و در صورتی که اپدیت ها دوره ای سخت افزاری و نرم افزاری را انجام ندهند  پرش های بزرگ دردسر و هزینه بیشتری را برای انها خواهد داشت..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.